Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

metoda 1 : 1, 2 : 1, 3 : 1 oraz hollywood

Rzęsy to nieodzowny atut każdej z nas, wiemy jedna jak czasochłonne ich poprawne przygotowanie bywa. Zafunduje sobie trochę luksusu. Zachęcam do zrobienia rzęs. Przedłużanie rzęs to mój ulubiony zabieg, czuję się „specjalistką”. Rzęsy przedłużam metodami 1 do 1, 2 do 1, 3 do 1 oraz metodą tak zwaną Hollywood. Więcej przeczytasz tutaj. Zagęszczam ?

Piękne i idealne rzęsy to cudowne samopoczucie. Oszędność czasu i pięniędzy.

Dlaczego warto

korzyści płynące z zabiegu

1

Wyraźny i piękny wygląd od samego rana

1

Wyraźny i piękny wygląd od samego rana

3

Poprawa asymetrii brwi, zaciemnienie bardzo jasnych włosków brwiowych, piękny wymodelowany kształt brwi

1

Wyraźny i piękny wygląd od samego rana

2

Zaoszczędzenie czasu podczas codziennego makijażu

Przygotowanie

do zabiegu

Na zabieg należy przyjść bez makijażu i oczami umytymi najlepiej szarym mydłem. W żadnym razie nie wolno zmywać makijażu mleczkiem czy płynem dwufazowym ponieważ związki oleiste w nich zawarte uniemożliwią związanie kleju. Porządne odtłuszczenie rzęs jest kluczowe dla wiązania kleju i przesądza o trwałości aplikacji.Tusz z rzęs MUSI być bardzo dobrze zmyty, w szczególności u nasady rzęs. Nie mogą zostać żadne resztki tuż przy powiece.

Na godzinę przed przedłużaniem nie pijemy kawy ani innych napojów pobudzających. Przed zabiegiem należy się skorzystać z toalety. W trakcie zabiegu nie ma możliwości wstawania i rozmawiania przez telefon.

Na bardzo jasnych rzęsach wskazane jest wykonanie henny, jednak nie później niż 2 dni przed zabiegiem przedłużania rzęs. Henna wykonana zaraz przed zabiegiem może uniemożliwić poprawne odtłuszczenie rzęs.

Kiedy klientka może usłyszeć odmowę

Są takie sytuacje w których stylistka może, a nawet powinna odmówić wykonania zabiegu:

 • Jakiekolwiek objawy chorobowe na oczach/powiekach lub jeśli to wynika z ankiety medycznej jaką powinnaś wypełnić przed zabiegiem.
 • Niedomykalność powiek (tzn kiedy mimo zamknięcia oczu stylistka widzi w szczelince między powiekami białko oka). Jest możliwość wykonania zabiegu na takich oczach, ale wyłącznie z użyciem klejów o niskim drażnieniu, dla oczu wrażliwych. Kleje te są opracowane do pracy przy otwartym oku i mają niski czas wiązania – średnio 2-3 tyg – a to powoduje konieczność częstych uzupełnień.
 • Bardzo słabe cebulki – rzęsy można bez problemu wyciągnąć z mieszka włosowego. W pierwszej kolejności należy zadbać o stan rzęs stosując odżywki płynne w pędzelku np. Revitalash, Prolash lub łykając preparaty na skórę, włosy i paznokcie np. Biosilica, Belissa. Po poprawieniu ogólnego stanu rzęs powinno się wykonać bardzo leciutką stylizację objętościową z użyciem najcieńszych dostępnych rzęs syntetycznych lub z norki.
 • Jeśli oczekiwania klientki co do aplikacji są niewspółmierne do możliwości „udźwigu” jej rzęs naturalnych. Np. klientka posiadając rzęski 4-5 mm chce aplikacji rzęs 15mm i więcej. Jeśli w mojej ocenie aplikacja uszkodzi rzęsy naturalne – odmówię. Jest możliwość wykonania takiego zabiegu, ale wyłącznie po podpisaniu dokumentu o „poinformowaniu o skutkach aplikacji i zwolnieniu stylistki z odpowiedzialności za stan rzęs naturalnych po zabiegu”.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

METODA 1 : 1

Metoda 1 do 1 polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej.
Pozwala ona na przedłużenie, podkręcenie i pogrubienie rzęs. Tą metodą jednak nie zagęścimy rzęs, co najwyżej efekt zagęszczenia uzyskujemy poprzez pogrubienie rzęs. Niestety w tej metodzie rezultat jaki możemy uzyskać jest zależny od ilości rzęs naturalnych jakie już mamy na oku.
Prawidłowo przeprowadzona aplikacja w końcowym efekcie daje efekt gęstych, nieposklejanych rzęs, które można swobodnie rozczesać szczoteczką.Rzęsy nie powinny być za długie (najczęściej stosowane długości to od 8 do 12mm), ani za rzadkie (prawidłowo wykonana aplikacja obejmuje ponad 90% wyklejonych rzęs naturalnych).

METODA 2 : 1 (2D), 3:1 (3D), PIÓRKOWA, PUSH UP,

Metody te wywodzą się z 1:1, jednak do jednej naturalnej rzęsy klientki przyklejane są 2 lub 3 sztuczne. Dzięki temu zagęścimy nawet bardzo rzadkie rzęsy . Stosowane przy tych metodach są najczęściej rzęsy syntetyczne o grubościach 0,07mm 0,10mm 0,12mm lub rzęsy z naturalnej norki syberyjskiej. Rzęsy muszą być odpowiednio dobrane aby nie obciążyć naturalnych rzęs klientki co mogło by skutkować wcześniejszym wypadaniem.

METODA HOLLYWOOD EFECT, 4D-8D

Do tej metody objętościowej najczęściej używamy najcieńszych dostępnych na rynku rzęs ( 0,05 oraz 0,07mm ) przy tej metodzie nie ogranicza nas ilość rzęs klientki. Aplikacja Hollywood daje mam maksymalne zagęszczenie większe niż przy metodzie 3:1. Jesteśmy w stanie stworzyć piękne wachlarze bez nadmiernego obciążenia rzęs. Jest to alternatywa dla rzęs naturalnych z norek, są one równie lekkie i mięciutkie co rzęsy naturalne.

Pielęgnacja

rzęs po zabiegu

Długość efektu końcowego, a przy tym koszt i czas późniejszych uzupełnień zależy od odpowiedniej pielęgnacji. Im bardziej dbamy tym mniej czasu zajmuje uzupełnienie. Należy stosować się do poniższych zasad:

 • Po zabiegu przez 24 godziny nie należy rzęs moczyć, dotykać. Jest to czas na całkowite wiązanie kleju).
 • Nie można stosować kremów, olejków oraz innych kosmetyków na bazie tłuszczu w okolicach rzęs.
 • Do 48godz należy unikać sauny, ciepłych kąpieli parowych, basenów (gorące lub wilgotne powietrze może osłabić działanie kleju).
 • Tusz do rzęs nie jest potrzebny, ponieważ rzęsy mają już ciemny, czarny kolor, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, należy użyć maskary wodnej, nie może być to maskara wodoodporna, bądź na bazie oleju. Starajmy się tuszować tylko końcówki rzęs.UWAGA! Wytuszowanie rzęs od nasady – czyli miejsca wiązania kleju z automatu kwalifikuje aplikację do zdjęcia i ponownej aplikacji. Porządne odtłuszczenie i oczyszczenie rzęs z resztek tuszu pomiędzy łączeniami jest zbyt czasochłonne i bardzo często wiązanie kleju jest wówczas nietrwałe. Nie można dać gwarancji na trwałość aplikacji.
 • Do demakijażu nie używamy mleczek,śmietanek, płynów dwufazowych – preparatów zawierających substancje tłuszczowe. Osłabiają one działanie kleju. Należy używać preparatów nie zawierających substancji PEG.
 • Na przedłużane rzęsy nie należy robić trwałej ondulacji.
 • Nie wolno używać zalotki do rzęs przedłużonych.
 • Nie uszkadzaj rzęs mechanicznie poprzez pocieranie, przygniatanie, szarpanie. Silny strumień wody lub nadmierne moczenie uszkodzi strukturę aplikacji i zmniejszy trwałość.
 • Absolutnie nie wolno samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Można je usunąć gabinecie kosmetycznym, przy użyciu specjalnego preparatu, przez wykwalifikowaną osobę. Samodzielne wyrywanie to najprostsza droga do wyłysienia powiek. Najczęściej kończy się silnym uszkodzeniem cebulki, która następnie będzie potrzebowała 2-3 miesięcy regeneracji zanim odrośnie rzęsa.

Przeciwwskazania

kiedy nie powinnam poddać się zabiegowi

 • Brak naturalnych rzęs
 • Klientki z łysieniem (alopecja)
 • Wcześniejsze wykonanie trwałej na rzęsach.
 • Klientki poddawane chemioterapii (aplikacja możliwa dopiero po zakończeniu pełnego leczenia, w momencie gdy zostaje przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia)
 • Zapalenie spojówek
 • Zaćma
 • Zespół suchego oka
 • Trichotillomania- nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs, skubanie
 • Infekcje oka
 • Stwierdzona jaskra
 • Opryszczka powiek
 • Stany zapalne skóry w okolicach oczu
 • Stwierdzone infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oka lub jego bezpośredniej okolicy.
 • Miesiączka. Niestety u bardzo wielu kobiet podczas miesiączki klej nie chce odpowiednio „złapać”. Wytworzone wówczas wiązanie jest bardzo słabe i rzęsy się odklejają.
 • Bardzo wrażliwe, alergiczne oczy.
 • Silne tiki powiek i gałki ocznej, które znacznie utrudniają a czasem wręcz uniemożliwiają wykonanie zabiegu (często występujące po wypiciu kawy lub innego napoju pobudzającego przed zabiegiem)
 • Niecierpliwość, nadpobudliwość

Fizjologia/budowa/cykl życia rzęs naturalnych

Żywotność rzęs wynosi około 90 dni. Najważniejsze ich zadanie to ochrona oczu przed brudem i kurzem. Cykl życia rzęs dzieli się na trzy fazy: anagen, katagen oraz telogen.

 1. Anagen – to faza aktywnego wzrostu włosa. Komórki w mieszku włosowym dzieląc się intensywnie, przesuwane są do góry tworząc włos. Faza ta trwa około 2-3 tygodni. Rzęsy w fazie wzrostu powinny być pominięte przez stylistkę podczas zabiegu, gdyż są zbyt słabe aby udźwignąć ciężar rzęsy sztucznej oraz kleju.
 2. Katagen – jest to faza przejściowa, podczas której w mieszku włosowym komórki zrogowaciałe oddzielają się od pozostałych tworząc zgrubiałą kolbę. Na tym etapie rzęsa jest już w pełni wykształcona i można do niej doczepiać sztuczne rzęski. Faza ta trwa około 2-3 tygodni.
 3. Telogen – jest fazą spoczynku rzęsy i powolnego jej obumierania. Komórki w mieszku włosowym się oddzielają, a rzęsa wypada kiedy zostanie wypchnięta przez nowo wytwarzaną rzęskę. Faza spoczynku trwa około 60 dni.

Dlatego zawsze rzęsy naturalne wypadały, wypadają i wypadać będą. Bez względu na to czy wykonujemy zabieg przedłużania rzęs czy też nie. Panika po zabiegu, kiedy widzimy że z rzęsą sztuczną wypadła nam nasza jest zupełnie niepotrzebna.
W dodatku cykl wymiany rzęs jest zmienny, (uzależniony np. od stanu zdrowia, zaburzeń hormonalnych lub po prostu niedoborów witaminowych) i może być różny w poszczególnych miesiącach.

Jeżeli są Panie zdecydowane lub mają jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu. Jestem do dyspozycji i chętnie udzielę dalszych informacji  czy rozwieje ewentualne wątpliwości.  Zapraszam także do dalszej lektury strony.

umów wizytę 518 601 493

Jeżeli są Panie zdecydowane lub mają jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu. Jestem do dyspozycji i chętnie udzielę dalszych informacji  czy rozwieje ewentualne wątpliwości.  Zapraszam także do dalszej lektury strony.

umów wizytę 518 601 493

wszystko co musisz wiedzić

O mnie

zobacz mój salon

Higiena

zobacz jak sterylizuję narzędzia

Certyfikaty

chwalipięta :D